umut alkan

Endüstri Mühendisi - İş Analisti

UMUT ALKAN KİMDİR?

İstanbul’da doğdum ve bu şehirde büyüdüm. Haydarpaşa Teknik Lisesi Elektrik-Elektronik Teknolojisi ve İstanbul Üniversitesi Elektronik teknolojisi bölümünden mezun olduktan sonra Dikey Geçiş Sınavı ile Celal Bayar Üniversitesini Endüstri Mühendisliği bölümünü kazandım. İstanbul’un karmaşasından uzak sevimli Ege şehri Manisa’da 4 güzel yıl geçirdim.
Öğrenim hayatım boyunca birçok yazılım ve araçla tanıştım. Python, C#, SPSS, Ardunio, SQL, HTML, CSS, WordPress kullanırken keyif aldıklarım.

Kariyerime Proje ve Teknik Destek Mühendisi olarak başladım ve bu süreçte müşterilerimin problemlerine ortak oldum. Şuanda İş analisti olarak çalışıyorum ve bu işi yapmaktan keyif alıyorum. Tüm Süreci yönetip başarılı arayüz tasarımları yaptığımı düşünüyorum ve her gün daha iyisini yapmak için uğraşıyorum.

İşini severek yapan ve detayları çok önemseyen biriyim. İnsan ilişkileri noktasında esnek olmanın bana verimlilik olarak geri döndüğünü sıklıkla tecrübe ettim. Yeni şeyler öğrenmeyi ve yeteneklerimi geliştirmeyi çok önemsiyorum. Bu amaçla insan ilişkilerinin öğreticiliğinden faydalanmak gerektiğini düşündüğümden Ekibimdeki insanlarla bilgi alışverişinde bulunmak benim için önemli.

Boş zamanlarımda ise arkadaşlarımla vakit geçiyor evde olduğum zamanlarda konsol oyunları oynuyor, Elektronik hobi devreleri yapıyorum.

  • 08/07/1992
  • (531) 942 53 87
  • Askerlik Terhis
  • Kartal / İstanbul

Deneyimlerim

2019 - Devam

İş Analisti
Borlease Otomotiv A.Ş.

İş birimlerinden gelen talepleri inceleyerek süreç tasarımı, iş akış şemaları, fonksiyonel ve teknik analizin yapılması ve analiz dokümanlarının hazırlanması,yazılım geliştirme süreci genelinde müşteri,yazılım geliştirme ekipleri, proje yöneticileri ile koordineli çalışılması,gerektiğinde müşteri tarafı ile iletişime geçilmesi ve müşteri lokasyonunda analizin yapılması,Ekran tasarımlarının yapılması,Geliştirilmesi tamamlanan maddelerin testlerinin gerçekleştirilmesi,Sistem ve süreç değişiklikleri konusunda ilgili ekiplere bilgilendirme yapılması,gerektiğinde kullanım kılavuzu ve eğitim dokümanının hazırlanması ve eğitimlerin verilmesi,Talep süreçlerinin uçtan uca takip edilmesi.

2017 - 2018

Proje ve Teknik Destek Mühendisi
Voltistanbul Enerji LTD.ŞTİ.

Geliştirilen ürünlerin tanıtımı ve kullanımı konusunda teknik eğitim verilmesi, projelerde paydaşlar arasında koordinasyonun sağlanması, Son kullanıcı test senaryolarını oluşturulması ve test işlemlerinin gerçekleştirilmesi,Teknik dokümantasyon ve Analiz raporlarının hazırlanması, Kullanıcılardan gelen taleplerin analiz edip yazılım ekibine aktarılması

Eğitim

2013 - 2017

Celal Bayar Üniversitesi
Endüstri Mühendisliği

2010 - 2012

İstanbul Üniversitesi
Elektronik Teknolojisi

Haydarpaşa Teknik Lisesi
Elektronik Teknolojisi

Microsoft

MS Office
MS SQL
MS Visio
MS Power BI

BT

Adobe XD
WordPress
Drag & Drop UI / UX
Python
Html

İstanbul İşletme Enstitüsü
Sertifika kodu : 280490540012

İstanbul İşletme Enstitüsü
Sertifika kodu : 280492670046

Global Enstitü
Sertifika kodu : 56888GE248580

Global Enstitü
Sertifika kodu : 56888GE10125